Dokümantasyon, Rehber & İlk Adımlar

Son Güncelleme: 11 Ocak , 2017

Yazar: Robert Orzanna

Bu rehbere hoşgeldiniz. Bu rehberle Import Sheet'i başarıyla kurduğunuz için karşılaşıyorsunuz.

Tanım

Import Sheets Google Tablolar'ınız arasında içeri ve dışarı aktarabileyeceğiniz ayrıca bunu Google Drive'ınızdaki Microsoft Excel dokümanlarınız arasında yapabileceğiniz bir takım fonksiyonlar sunar.

Kullanıcı Arayüzü

Import Sheet'i Google Tablolar dokümanınızda bulunan “Eklentiler” menüsünden çalıştırabilirsiniz. Import Sheet sağ tarafta bir menü açacaktır. İlk ekranda size şuan açık olan belgenize dair bağlantıları göreceksiniz. Eğer Import Sheet'i ilk defa çalıştırıyorsanız bu ekranı boş göreceksiniz çünkü şuan çalıştığınız tablonuz ve diğer Google Drive'ınızda bulunan tablolar arasında henüz herhangi bir bağlantı oluşturmadınız. İlk başarılı bağlantınız oluşturduğunuzda , bu yeni oluşturulan bağlantının listede yer aldığını göreceksiniz. Buradan her zaman bağlantıyı manuel olarak seçebilir , otomatik çalışmasını beklemeden veya otomatik çalışmaya zamanlamadıysanız el ile çalıştırabilirsiniz.

Bağlantılar

Veriyi içeri alma / dışarı verme işleminden önce bağlantı oluşturmanız gerekiyor. Yani iki tablonuz arasında bir transfer kanalı.

Haydi bir bağlantı oluşturalım. Öncelikle , bu tabloya başka tablodan bir veri mi aktaracaksınız yoksa bu tablodan başka bir tabloya veri mi göndereceksiniz seçmeniz gerekiyor. Daha sonra yeşil artı butonunun üstüne gelin ve “Import” (içeri al) veya “Export” (dışarı ver) 'dan birini seçin. Her iki içeri al ve dışarı ver seçeneği bir takım alt seçenekleri sahiptir. Basit olarak bir sayfayı tamamen transfer etmek mi istiyorsunuz ? Daha sonra “Connect” (Bağla) fonksiyonunu seçin. Birden fazla sayfayı tek bir sayfada mı birleştirmek istiyorsunuz ? “Consolidate” (birleştir) fonksiyonunu seçin. Bütün sayfayı transfer etmek ancak zaten var olan veriyi tutmak ve üzerine yazmamak istiyorsunuz ? “Append” (ekle) fonskiyonunu seçin.

Daha sonra , şuan açık olan tablonuzla , veri transferi yapmak için bağlantı kuracağınız diğer tablonuzu (çalışma kitabınızı) seçmelisiniz. Tablonuzun hangi sayfasını bağlayacağınızı seçebilirsiniz.

Bağlantı oluşturmayı bitirmeden önce bağlantıların ne sıklıkla çalışacağını zamanlayabilirsiniz. Bu , aylık, haftalık , günlük , veya saatlik olabilir.

Kişisel Hesap

Import Sheet arayüzünün sağ üst köşesinde soru işareti ikonumuzu görebilir , yardım isteyebilirsiniz. Buradan SSS 'da araştırma yapabilirsiniz , eğer bu da sorununuzu çözmüyorsa bize bir e-posta yollayabilirsiniz. support@importsheet.com

Hesap Kullanımı

Import Sheet tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir ve bağlantılarınızın güncellenme sayısı ile sınırlanmıştır. Şuan , aylık 30 ücretsiz güncelleme sağlıyoruz. Ne kadar güncelleme hakkınızın kaldığını öğrenmek için , Import Sheet logosunun solundaki menu ikonuna tıkalyın. Burada diğer girdilerin arasında , toplam hakkınız ve kullandığınız haklar karşılaştırılmış şekilde gösterilecektir.

Hesabın Yükseltilmesi

Eğer güncelleme hakkınız biterse , “Get more” (Daha fazla Satın Al) linkine menüden erişebilisiniz , bu link sizi direkt olarak aylık ve yıllık daha fazla kotaya sahip olan paketlerimizden birine abone olabileceğiniz ücretlendirme sayfasına yönlendirecektir.

Sonuçlar

Bu belgeye dair yanıt olarak doğrudan açıklamalarınız varsa, yorum kısmından yanıtlayabilir veya support@importsheet.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Have more questions? Submit a request

0 Comments

Please sign in to leave a comment.